دانلود مقاله رایگان در مورد کنتور برق - تحقیق هنرستان

نظرات 0

دانلود پروژه شماره 44: کنتوراین مقاله 13 صفحه، به زبان فارسی و با فرمت ورد میباشد.فهرست مطالب:

کنتور

واحد اندازه گیری

اساس كار كنتور چيست

نحوه نصب كنتور تكفاز در مدار چگونه است

انواع كنتور كدامند

كنتور هاي پيشرفته چگونه كار مي كنند

سیستم خودکار کنترل و قرائت کنتور برق از راه دور پویا AMR
 
اجراي اولين طرح راديويي قرائت كنتور برق در كشور


نمونه متن:

 

:(Data Collecting Unit) DCU

این دستگاه برای استقرار در پست های برق و به منظور برقراری ارتباط بین کامپیوتر مرکز با R/B  های منصوب زیر پست طراحی شده است.پس از اتصال کابل تغذیه DCU  به تغذیه کننده های ترانسفورماتور، دستگاه با استفاده از تکنیک PLC (Power Line Carrier  ) از طریق خط برق یا R/B های تحت پوشش پست برق که در کنار کنتورهای مشترکین نصب شده اند ارتباط برقرار می کند.

گروه الكترونيك قدرت دانشكده ي مهندسي دانشگاه سوانسي يكي از پيشرفته ترين كنتورهاي هوشمند برق را توسعه داده اند و هم اكنون سالانه حدود 1.5 مگاوات ساعت «برق سبز» رايگان براي دانشگاه تامين مي نمايند كه مقدار كربن مصرفي آن را كاهش مي دهد.
اين گروه، كه در مركز طراحي سيستم هاي الكترونيكي جاي گرفته است، نمونه ي كنتور هوشمند خود را براي نشان دادن پتانسيل موجود در فن آوري هاي اندازه گيري برق در آينده ي نزديك، به اجرا درآورده است.
كنتور هوشمند به عنوان نقطه ي مركزي ثبت انرژي شخصي يك مصرف كننده مي باشد كه ميزان مصرف آن ها را نظارت كرده، اطلاعاتي را مي دهد كه نه فقط از طريق روش سنتي خواندن توان بلكه به صورت يك روش كاربرپسند توسط نمايش گرافيك هاي انيميشني از پول بر روي صفحه نمايش بزرگ روي كنتور مي باشد.
اين كنتور جديد حتي يك قدم جلوتر از ديگر كنتورهاي هوشمند رايج مي رود به طوري كه مدارات برق افراد را در خانه مورد نظارت قرار مي دهد كه شامل روشنايي راه پله ها و سوكت هاي آشپزخانه مي شود.
اين گروه معتقد است كه امكان نظارت بر كاربردهاي انحصاري ديگري نيز در صورت بهره گيري بيشتر از فن آوري خواهد بود.
نمايش اطلاعات مربوط به مصرف با استفاده از توانايي نشان دادن توان توليد شده از فن آوري هاي ميكرو-تجديدپذير به شكل plug and play تكميل خواهد شد، مشابه آنچه در صفحات خورشيدي معمولي و توربين هاي بادي موجود به چشم مي خورد.
در واقع اين كار تلاشي براي ايجاد روشي با نصب ساده و آسان براي مردمي مي باشد كه هيچ تجربه اي در الكترونيك قدرت ندارند.
كنتور هوشمند به تعدادي از صفحات خورشيدي روي پشت بام ساختمان مهندسي دانشگاه از طريق يك مبدل توان متصل گشت.
توان تحويل داده شده از صفحات خورشيدي درون كنتور مورد نظارت قرار گرفت تا امكان بررسي «انرژي سبز» توليد شده با استفاده از يك روش ساده فهم مهيا گردد.
اين امر نشانه هاي واضحي را در اختيار قرار مي دهد كه آيا اين فن آوري تجديدپذير خريدي منفعت دار بوده است و كارايي مالي لازم را نسبت به سرمايه گذاري اوليه دارد يا خير.
اين كنتور همچنين توانايي هاي ارتباطي نيز دارد كه امكان خوانش در لحظه ي ميزان مصرف و توليد توان را براي توليدكننده ي برق و مصرف كننده آن از طريق صفحات وب، نمايشگرهاي بي سيم خانگي يا به شكل بالقوه حتي از طريق يك كانال تلويزيوني ميسر مي سازد.
ريچارد لويس، محقق و مدير گروه كنتور هوشمند سوانسي، گفت: "زمان خود-رضايتمندي به پايان رسيده است! دانشگاه سوانسي، با گروه و ابتكارات خود، تلاشي را در جهت مبدل ساختن آگاهي از انرژي به عنوان اولويتي برتر رهري مي نمايد و در حال كار براي تامين ابزار انجام آن مي باشد."
علاقه مندي به فن آوري هاي اندازه گيري هوشمند در تعدادي از تلويزيون هاي تجاري بوجود آمده است كه نشانه ي توجه قسمت تجاري به كنتورهاي هوشمند مي باشد اما در بخش مسكوني هنوز راه زيادي در پيش روست.
نمونه هاي آزمايشي در مقياس كوچك هنوز ددر دست بررسي است و با استفاده از كنتورهاي هوشمند در بخش مسكوني چند سالي فاصله داريم.
گروه سوانسي در نظر دارد از پيش گامان انگلستان در ارائه ي فن آوري هاي اندازه گيري هوشمند به هواداران آن باشند. سنجش هوشمند برق يكي از بخش هاي كليدي مي باشد چرا كه امكان استفاده ي كارآمدتر و مسئولانه تري را فراهم مي آورد.