دانلود پروژه کنترل برق درمترو تهران –کرج

نظرات 0

دانلود پروژه شماره 123:  کنترل برق درمترو تهران –کرجاین مقاله 74 صفحه، به زبان فارسی و با فرمت ورد میباشد.


 برای اطلاعت بیشتر و خرید اینترنتی این پروژه (123) اینجا کلیک کنید
*** لینک های پرطرفدار ***فهرست مطالب:
پيش گفتار
فصل اول: مرکز فرمان کنترل ترافيک مترو تهران  کرج      
سيستم کنترل ترافيک
عملکرد سيستم
فصل دوم: مرکز فرمان کنترل انرژي مترو تهران – کرج
سخت افزار
نرم افزار
عملکرد سيستم
کامپيوترها و تجهيزات موجود در شبکه.
تجهيزات کنترل انرژي مستقر در پستها.
فصل سوم: شبکه انتقال و توزيع انرژي درمترو تهران – کرج
بخش پستهاي ترکشن
بخش خط انتقال 230 کيلو ولت
شبکه بالا سري ocs
منابع.

نمونه متن

7-    نظارت بر دستگاهها :    
بر روی کامپیوتر تعمیرات ، وضعیت کلیه اجزا شبکه کنترل ، نمایش داده شده و در زمان بروز نقص فنی برای هر دستگاه پیام هشدار روی صفحه نمایش ظاهر می گردد. هم چنین گزارشات مربوط به بروز اشکال در سیستم می تواند چاپ یا بر روی دیسکت ذخیره گردد.
8-    نمایش شمای کلی بر روی پانل نمایش Mimic Panel  :
    در این سیستم امکان نمایش کلی مسیر سازی حرکت قطار ها در خط و چگونگی اشغال مسیر ها بر روی پانل نمایش وجود دارد. در این تصویر ، اطلاعاتی از جمله اشغال خطوط ، وضعیت سوزنها ، علائم وشماره قطارها نمایش داده می شود.
9-    تهیه گزارشات:    
در این سیستم گزارشات مختلفی از جمله گزارش عملکرد روزانه قطار ها ، کنترل های دستی متصدی و پیام های هشدار را می توان چاپ و یا ذخیره نمود.
10-    امکانات اصلاحی سیستم :
    با استفاده از کنسول برنامه ریزی می توان نقشه مسیر قطار را تغیر داده در صورت ایجاد تغییرات در آرایش خطوط و مسیر جدید را اضافه و یا حذف نمود. همچنین بوسیله این کنسول می توان جدول زمانی جدید وارد نمود جداول قبلی را اصلاح و یا حذف نمود .
فصل دوم: مرکز کنترل انرژی مترو  تهران _ کرج
سیستم کنترل برق (SCADA) نظارت  و کنترل شبکه تغذیه برق بالا سری را از طریق چهار پست زیر بر عهده دارد :
1-    پست بنیادرنگ  (Substation (SS)) :                                 این پست وظیفه تبدیل 230 کیلو ولت ورودی از نیروگاه منتظر القائم به 25 کیلو ولت جهت تغذیه قطار ها را به عهده دارد.
2-    پست ورد آورد  (Auto Transformer Post , ATP) :                          در این پست تنظیم جریان وجبران افت ولتاژ صورت می گیرد.
3-    پست آزادی   ( Sectioning Post , SP) :                              در این پست می تواند تغذیه خطوط رفت و برگشت را از یکدیگر ایزوله نماید.
4-    پست مهر شهر  (Sub Sectioning Post , SSP ) :                         این پست وظیفه تغذیه پارکینگ و تعمیرگاه  را برعهده دارد.ولی در حال حاضراین پست ساخته نشده است.
5- عکس شماره 1 در ضمیمه نمایی از پنل نمایش در مرکز اسکادا و عکس شماره 2 نمایی از تجهیزات قابل کنترل از مرکز فرمان را را نشان میدهد
1- سخت افزار :
قسمت عمده سخت افزار این سیستم یک شبکه محلی کامپیوتری می باشد که شش کامپیوتر به آن متصل است . سه دستگاه پایانه کاری DEC Alpha 255  که دو دستگاه به عنوان پایانه متصدیها ( به صورت فعال و آماده به کار ) و دیگری برای تعمیرات و برنامه ریزی است و سه کامپیوتر دیگر Pentium 233 MHZ  می باشد که دو دستگاه بعنوان کامپیوتر های مخابراتی ( به صورت فعال و آماده به کار ) و دیگری به عنوان راه انداز پانل نمایش ، انجام وظیفه می نماید.
 هر یک از پایانه های  DEC Alpha  به یک چاپگر سوزنی مجهز می باشد علاوه بر آن هر پایانه متصدی دارای یک چاپگر لیزری رنگی جهت چاپ محتویات صفحه نمایش است .
در هر پست یک  RTU  کار جمـــع آوری اطلاعات از پست ها و ارسال فرامین به قسمت های مختلف را به عهده دارد.
شکل های  3و4و 5ضمیمه نمایی از پستهای بنیاد رنگ و ورداورد وازادی را نشان می دهد.
2- نرم افزار
1-2- نرم افزار های استاندارد
مهمترین نرم افزار های استاندارد در این سیستم عبارتند از :
1-    سیستم عامل شبکه Digital UNIX
2-    برنامه واسطه گرافیکی OSF Motif based on X-window
2-2- نرم افزار های کاربردی
در این سیستم به جز نرم افزار هایی که مدیریت شبکه مخابراتی را به عهده دارند و بر روی کامپیوتر مخابراتی نصب شده اند ،بقیه نرم افزار های کاربردی ، همگی در سه نسخه بر روی سه پایانه کاری DEC Alpha نصب گردیده اند.
هر یک از این ســـه پایانه بسته به اسم رمزی که کاربر در ابتدای ورود به شبکه استفاده می کند. می توانند به عنوان پایانه متصدی و یا تعمیر کار ، مورد استفاده قرار گیرند.
در قسمت بعد در مورد عملکرد این نرم افزار ها توضیحات لازم داده خواهد شد.
3- عملکرد سیستم
همانطوری که گفته شد سیستم SCADA مجموعه ای است که عملیات نظارت و کنترل انرژی را بر روی شبکه برق بالا سری انجام می دهد ، فرامین مختلف را به تجهیزات سیستم قدرت در پست های ارسال نموده و اطلاعات شبکه قدرت را جمع آوری ، پردازش و نمایش می دهد . این سیستم ارتباط تنگاتنگی با سیستم کنترل ترافیک که در ابتدای بحث  به آن اشاره شد  دارد .
مراحل گردش اطلاعات و فرامین سیستم به طور کلی بدین صورت است :
 فرمانی که در مرکز فرمان SCADA صادر شده ابتدا به یک کد تبدیل شده سپس از طریق شبکه ارتباط مخابراتی مودم و فیبر نوری وارد RTU مستقر در پست مورد نظر می گردد.
 RTU اطلاعات رسیده را پردازش نموده و یک پیغام شناسایی به قسمت مورد نظر می فرستد ، پس از دریافت جواب این فراخوانی، فرمان کنترلی را که از مرکز فرمان دریافت کرده است دیکد کرده از طریق رله های موجود و مدارات اینتر لاکینگ به اجرا در می آورد.
پس از اجرای فرمان توسط تجهیزات مستقر در پست،  سیستم از طریق رله ها وضعیت جدید سیستم را به RTU اعلام می کند  و RTU با کد نمودن وضعیت جدید اطلاعات خود را از طریق مودم و فیبر نوری به مرکز فرمان SCADA ارسال می کند .
 اطلاعات رسیده به مرکز فرمان دیکد شده و پس از پردازش، نتیجه اجرا و  یا عدم اجرای دستور مورد نظر برای صادر کننده آن مشخص می گردد. برای اطلاعت بیشتر و خرید اینترنتی این پروژه (123) اینجا کلیک کنید
*** لینک های پرطرفدار ***