دانلود مقاله در مورد آشنایی با زبان برنامه نویسی جاوا

نظرات 0

دانلود پروژه شماره 188:  آشنایی با زبان برنامه نویسی جاوا


این مقاله 29 صفحه، به زبان فارسی و با فرمت پاورپوینت میباشد.

 برای اطلاعات کامل و خرید اینترنتی این پروژه (4016) اینجا کلیک کنید

*** لینک های پرطرفدار ***

- لیست تمامی پروژه های کامپیوترفهرست مطالب این مقاله:
عنوان       
تاریخچه   
انواع عددی    
متغییرها   
تبدیل وکنترل نوع    
زیربرنامه جاوا
هم ارزی و تساوی
شگفتهای جاوا   
نمونه ای از متن این پروژه :

کنترل نوع زمان اجرا در مقابل کنترل نوع زمان کامپایل زبان های برنامه نویسی می توانند از لحاظ قدرت کنترل نوع ارزیابی شوند.کنترل نوع به وجود روش هایی که پیشتر گفته شد، پارامترهایشان و چک کردن محدوده آرایه و غیره بستگی دارد. C++‎, Javaو Object Pascal هر سه شان کمتر یا بیشتر از کنترل نوع در زمان کامپایل پشتیبانی می کنند. از این سه زبان شاید C++‎ از دقت کمتری برخوردار باشد. Javaکنترل نوع قوی تری دارد. به این دلیل است که C++‎با زبان c سازگاری دارد از کنترل نوع زمان کامپایل پشتیبانی می کند. برای مثال C++‎ ,c نوع ریاضی را به عنوان شروع سازگاری مورد توجه قرار می دهند. (گر چه وقتی انتساب float به integer صورت می گیرد کامپایلر اخطار می دهد). در Object Pascalو Javaیک مقدار نوع Boolean وInteger نیست و نوع کارکتر نوع مختلف و ناسازگار دیگری است.Java در زمان اجرا یک بایت کد (byte-code ) را اجرا می کند. این به این معنی نیست که زبان کنترل نوع در زمان کامپایل را از دست می دهد و بالعکس. کنترل نوع در این زبان کامل تر است. در عوض زبان های oop دیگر مانند small talkو CLOS تمایل دارند تا اغلب کنترل نوع را در زمان اجرا انجام دهند.
هم ارزی وتساوی
     هم ارزی نام:      دو نوع داده وقتی هم ارز هستند که نام آنها یکسان باشد. هرچند که اشیای داده آنها ساختار یکسانی داشته باشد. هر شیئی که در انتساب به کار می رود باید دارای نام باشد.یعنی انواع داده بینام در هم ارزی نام وجود ندارد.
هم ارزی ساختار دو نوع داده وقتی هم ارز هستند که اشیای داده آنها عناصر داخلی یکسانی داشته باشند. معمولا معنای عناصر داخلی یکسان این است که تمام اشیای داده از یک نمایش حافظه استفاده کنند. تعیین هم ارزی ساختاری در مورد انواع پیچیده هزینه ترجمه ی سنگینی دارد.در برنامه نویسی جاوا برای انتساب متغییرها از هم ارزی نام استفاده می شود.