دانلود مقاله در مورد آشنایی با زبان برنامه نویسی الگول Algol

نظرات 0

دانلود پروژه شماره 194: آشنایی با زبان برنامه نویسی الگولاین مقاله 16 صفحه، به زبان فارسی و با فرمت پاورپوینت میباشد.


 برای اطلاعات کامل و خرید اینترنتی این پروژه (4010) اینجا کلیک کنید
*** لینک های پرطرفدار ***

- لیست تمامی پروژه های کامپیوترفهرست مطالب این مقاله:
مقدمه مختصر
اهمیت و اجرا
سه دستورزبان متفاوت مشخص شده برای الگول
سیر پیشرفت و پیاده سازی IAL
مشخصات
کلمات رزرو شده وشناسه‌های محدود شده الگول 60
71 شناسه محدود شده در زیر زبان استانداردBurroughs large systems وجود دارد:
مثالها
نمونه ای از متن این پروژه :

   نیکلاس ورس Algol –Wرا در الگول 60 قبل از توسعه پاسکال پایه گذاری کرد Algol –W به منظور نسل بعدی Algol در نظر گرفته شد .      ولی کمیته الگول 68   تصمیم  به  طراحی الگولی گرفتند که خیلی جامع ترو پیشرفته تر از الگول ساده شده 60 بود . نسخه رسمی الگول بعد از یک سال از اولین انتشار آن نامگذاری شد .
    الگول 68 درواقع متفاوت از الگول 60 است اما به خوبی پذیرفته نشد و در نتیجه الگول رایج و عام الگول 60 بود

اهمیت و اجرا
IAL         ( زبان الگول جهانی ) بسیار تاثیرگذار بود و به طور  عام مورد توجه   زبانهای برنامه نویسی جدید قرار گرفت . شرکت Burroughs خطوط کامپیوترهای آن را ساخت تا مستقیما" آن را به مرحله اجرا برساند . به علاوه در علم کامپیوتر کد موضوعی الگول ؛ یک سری دستورالعمل های  معماری  ساده و جمع و جوری بود که بیشتر در آموزش ساخت کامپایلر و بقیه زبانهای سطح بالای امری  پیاده    سازی عملی مانند  Lisp - machines و P  – code machines مورد  استفاده قرار گرفته شد .   الگول توسط دو کیته علمی کامپیوتر آمریکا و اروپا در جلسه‌ای در سال 1958 در زوریخ توسعه داده شد .
سه دستورزبان متفاوت مشخص شده برای الگول
1– نحو مرجع 2 – نحو نشر 3 – نحو اجرا
             نحوهای مختلف  به آن اجازه  می‌داد  تا  از  کلمات   کلیدی   متفاوتی  برای   ممیز  اعشاری  برای  زبانهای متفاوت استفاده کند .   الگول بیشتر توسط دانشمندان   کامپیوتر  در آمریکا  و  اروپا استفاده می‌شد .  
        مورد استفاده    آ ن  در   کار بردهای   تجاری   بوسیله   نبودن    استاندارد   امکانات  ورودی وخروجی  در تعریف  آن و  فقدان بهر  و  سود   و   جذابیت   در  زبان   بوسیله  فروشنده‌های   بزرگ کامپیوتر به تاخیر انداخته شد .    ا لگول 60 نیز  گر چه برای نشر الگوریتم ها  استاندارد شد  و  تأثیر عمیقی بر توسعه زبانهای آینده داشت  ولی به این سرنوشت  دجار شد.  (( جان بکوس )) روش شکل نرمال بکوس برای توصیف  زبانهای برنامه نویسی بویژه برای الگول 58  را ایجاد  کرد  که بوسیله  (( پیتر نور )) برای الگول 60 توسعه و عرضه شد و در پیشنهاد دونالد نوس به بکوس نور تغییر نام داد .     پیتر نور می‌گوید :     من به عنوان  ویرایشگر  پژوهشگر  الگول در مذاکرات جهانی زبان قرعه کشی شدم و به عنوان عضوی از گروه طراحی زبان اروپا در نوامبر 1959 انتخاب گردیدم . تحت این اعتبار ؛ من ویرایشگر گزارش الگول 60 بودم که این محصول نتیجه جلسه الگول 60 در نوامبر 1960در پاریس می‌باشد .
افراد زیر در جلسه پاریس ( 1تا 16 ژوین ) حضور داشتند :    فردریش ال بویر  –  پیتر نور – هنس روتیشاوزر –  کلاس سامل سون  –  برنارد واکیویس    –    آدرین ون وی  جین گاردن  و مایکل وجرد ( از اروپا ) جان دبلیو بکوس – جولین گرین – چارلز کاتز –  جان مک کارتی  –  آلن جی پرلیس و ژوزف هنری وی گستین  ( از آمریکا )  آلن پرلیس توضیح  واضحی از جلسه داده است : جلسه خسته کننده و بسیار طولانی بود . وقتی ایده‌های خوب شخصی با ایده‌های  بد  دیگران کنار گذاشته می‌شد، باعث خشم و عصبانیت می‌شد . با وجود این سعی و پافشاری  زیادی در طول این دوره می‌شد .
         جان بکوس و پیتر نورهر دو به این کمیته در تولید الگول 60 خدمت کردند , همانطور که والی فرزیگ بعدها در بوجود آوردن logo خدمات زیادی انجام داد .
         الگول 60 الهام بخش و تأثیر گذار در بسیار از زبانهای پیرو آن بود . تونی هویر بیان کرد : این زبانی است که از زمان خودش خیلی جلوتر است و نه تنها پیشرفته زبانهای گذشته است بلکه تأثیری در زبانهای آینده نیز دارد